W czerwcu w szkole gościliśmy profilaktyków, którzy poprowadzili spotkania z naszymi uczniami. 9 czerwca dla dzieci z klas 0-II zostały zorganizowane warsztaty pt. „Nie zmarnuj swojego talentu”. Celem tego projektu było zmotywowanie uczniów do walki z lenistwem oraz do odkrywania swoich pasji i zainteresowań.

Uczniów klas III-VIII odwiedzili specjaliści z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Bogucinie. Z naszymi uczniami pracowali prze dwa dni (14-15 czerwca) prowadząc w każdej klasie dwugodzinne warsztaty tematyczne:

– „Radość bez złości” – warsztat dla uczniów klas III – IV

– „Nie daj się złapać w sieć – alkohol, Internet” – warsztat dla uczniów klas V

– „Życie w zgodzie i radości” – warsztat dla uczniów klas VI b,c

– „Komputer, Internet, gry – nauka zabawa, czy uzależnienie” – warsztat dla uczniów klas VI a,d

– „Potrafię być sobą” – warsztat dla uczniów klas VII –VIII

Mamy nadzieję, że spotkania były owocne, a każdy z uczniów wyciągnął coś interesującego lub przydatnego dla siebie.

Dominika Olszewska