UKS „Sporting” Zielonki

Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim.”

Z nieukrywaną radością informujemy o inicjatywie, jaką podjęli nauczyciele oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli – powołanie Uczniowskiego Klubu Sportowego – UKS „Sporting” Zielonki! Dlaczego zdecydowaliśmy się na założenie klubu sportowego? Z banalnych powodów. Aby zachęcić uczniów do ruchu, doskonalić ich uzdolnienia sportowe i sprawność fizyczną, planować i organizować pozalekcyjne życie sportowe, czy uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym w różnych dyscyplinach.

Od początku istnienia naszej szkoły planowaliśmy powołanie uczniowskiego klubu, którego członkami mogą być uczniowie, nauczyciele, rodzice i sympatycy. Chcieliśmy, aby sport, ruch w różnym wydaniu był elementem nie tylko samorozwoju, rywalizacji czy rekreacji, ale także wzajemnego wsparcia i budowania wspólnoty. Chcemy nawiązać w ten sposób do dawnych polskich tradycji, kiedy to przyszkolne UKSy wzmacniały szkolną społeczność i budowały jej siłę poprzez krzewienie szeroko rozumianej kultury fizycznej. Wszyscy borykamy się z problemami, które przyniosła długotrwała izolacja. Równowaga kondycji psychicznej i fizycznej została bez wątpienia zachwiana. Powołanie UKSu jest więc także naszą reakcją na wydłużający się brak regularnej aktywności młodych ludzi.

Pierwsze działania klubu rozpoczęliśmy już w maju powołując sekcje sportowe i biorąc udział w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych. Czwartki Lekkoatletyczne, bo o nich mowa, to zawody sportowe organizowane od 1995 r., których celem jest wybranie najlepszych młodych sportowców do lat 12 z całej Polski. Nasi zawodnicy wzięli udział w edycji, która odbywała się na obiektach Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w Markach. Była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, uzyskania bardzo dobrych wyników i pozycji medalowych.

Największy sukces odniosło naszych dwóch zawodników z klasy sportowej 4cs: Grzegorz Rzepniewski w biegu na 60 m oraz Oliwier Flejszar w rzucie piłeczką palantową, którzy dzięki bardzo dobrym wynikom we wszystkich zawodach tegorocznej edycji, zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w dniach 19-20 czerwca na obiektach Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi. W ogólnopolskiej rywalizacji chłopcy uzyskali bardzo dobre rezultaty i wywalczyli świetne miejsca w swoich dyscyplinach. Grześ zajął 10 miejsce w Polsce w biegu na 60 m, a Oli 11 miejsce w Polsce w rzucie piłeczką palantową. Ogromnie się cieszymy z pierwszych sukcesów naszych zawodników i będziemy podążać tą drogą sportowego rozwoju.

Oliwier i Grześ podczas Czwartków Lekkoatletycznych w Markach…
i na Ogólnopolskim Finale w Łodzi

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji UKS “Sporting” Zielonki zaplanował półkolonie na sportowo. Dwa turnusy pełne sportowych aktywności, gier i zabaw, były wspaniałą okazją do powrotu uczniów do wspólnych działań, odnowienia żywych relacji oraz odbudowania się także społecznie. Treningi piłkarskie, siatkarskie, lekkoatletyczne i kickboxingu, zajęcia samoobrony, zumba, wizyta w parku trampolin, warsztaty z dietetykiem, zajęcia na basenie, kino – uczniowie z różnych szkół mieli szansę na swobodną intensywną interakcję i sportowe rozpoczęcie wakacji. Jesteśmy wdzięczni za ten wspólny świetny czas.

Jako UKS “Sporting” Zielonki będziemy się rozwijać, wzrastać i wspierać każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę ze sportem, z ruchem. Głęboko wierzymy, że trening i rywalizacja sportowa budują wewnętrzne wartości młodych ludzi, uczą szacunku i wiary we własne możliwości.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego działania, obserwowania i wspierania naszego uczniowskiego klubu. Chcemy, aby UKS “Sporting” Zielonki był miejscem otwartym. Otwartym dla każdego, kto po prostu kocha sport.

Zarząd UKS “Sporting” Zielonki

Magdalena Wielechowska, Rafał Lubelski, Ida Helon

Zmiana czcionki
Wysoki kontrast