20 października klasy 1c i 1d uczestniczyły w  wycieczce do Domu Pracy Twórczej Granica w Józefowie. To drewniane gospodarstwo znajduje się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Choć pogoda tego dnia nie była sprzyjająca, prowadzący zadbali o  wspaniałą atmosferę i ciekawe warsztaty plastyczne na których dzieci poznały technikę ozdabiania metodą decoupage, zajęcia muzyczne gdzie uczniowie nie tylko mogli posłuchać ale i zagrać na prezentowanych instrumentach. Klasy brały udział w grze terenowej, zajęciach sportowych oraz w zajęciach przyrodniczych na których poznały czym różnią się rogi od poroża. Miały też niepowtarzalną okazję dotknąć poroża łosia, jelenia, sarny, które są ciężkie, rozgałęziają się i są zrzucane oraz rogów kozicy, krowy, żubra, które są lekkie, puste w środku i rosną przez całe życie zwierzęcia. Na zakończenie dzieci zajadały się  kiełbaskami z grilla. To była wycieczka gdzie uczniowie uczyli się również współpracy w grupie. Świetnie się przy tym bawili i integrowali.

Magdalena Kowalczyk