Moje Miasto Bez Elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI, który ma za zadanie promować działania proekologiczne wśród uczniów i społeczności lokalnej. Ale nie tylko!
Za każdy kilogram zebranych „niechcianych” sprzętów szkoła otrzyma 1 punkt Funduszu Oświatowego, punkty zaś można będzie wymienić na wyposażenie lub pomoce naukowe. Zebrana tona elektrośmieci to aż 600zł na dowolnie wybrany sprzęt lub wyposażenie sal lekcyjnych!
Rozpoczynamy zatem zbiórkę elektrośmieci!

Co można przynieść?
Zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, które działały kiedyś na prąd lub na baterie;
Sprzęt AGD: lodówki, pralki, mikrofalówki, tostery, miksery, czajniki, odkurzacze itp.;
Urządzenia do pielęgnacji ciała czy monitoringu zdrowia, ładowarki;
Sprzęt RTV: telewizory, sprzęt nagłośnieniowy, radio, odtwarzacze DVD, sprzęt Hi FI;
Sprzęt IT: laptopy, komputery, klawiatury, akcesoria komputerowe, rutery, tablety, monitory;
Zużyte oświetlenie;
Elektronarzędzia czy zabawki działające kiedyś na baterie;
Akumulatory przenośne oraz zużyte baterie.

ZBIÓRKA TRWA DO 17 CZERWCA!

Drobne elektrośmieci proszę wrzucać do pojemnika ustawionego przy wejściu do szkoły, większe gabaryty można zostawiać na terenie altanki śmietnikowej znajdującej się przed wejściem do szkoły, po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem.