Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano prezentację przybliżające tematykę autyzmu, która została wyświetlone na tablicach multimedialnych na szkolnych korytarzach.

Na długich przerwach zorganizowano mini kino gdzie odbyła się projekcja filmów „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, „Świat oczami dzieci w spektrum autyzmu

W szkolnej świetlicy nauczyciele wraz z szkolnym psychologiem przeprowadzili warsztaty tematyczne.

Tego dnia wśród uczniów i nauczycieli dominował w ubiorze kolorze niebieskim.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami.

Zespół ds. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej