Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła otrzymała życzenia od uczniów ze szkoły we Francji. Ręcznie wykonane kartki oprócz życzeń zawierały również indywidualne zdjęcia ich wykonawców.

W odpowiedzi na tak miły gest uczniowie klasy 2A z wielkim zaangażowaniem przygotowywali kartki z życzeniami Happy New Year 2023 od naszej szkoły, które zostały wysłane tradycyjnie, drogą pocztową do rówieśników z Francji. W każdej kartce znalazły się życzenia adresowane do losowo wybranego ucznia ze szkoły partnerskiej.

Głównym celem międzynarodowej wymiany kartek było uświadomienie i wzmacnianie poczucia przynależności do wspólnoty europejskiej naszych uczniów, podtrzymywanie tradycji wysyłania kartek oraz propagowanie inwencji twórczej z wykorzystaniem języka angielskiego.

Agnieszka Gut