Dawno, dawno temu, w Królestwie Zielonki panował król Adam I. Rządził on królestwem mądrze i sprawiedliwie. Miał syna Karola i córkę Gryzeldę. Księżniczka była piękną młodą dziewczyną o czystym sercu. Pewnego dnia Królestwo nawiedziła Wiedźma i przyniosła ze sobą Cień, który rozlała na mieszkańców. Jedynie księżniczka nie uległa czarowi. Wiedźma widząc, że nie uda jej się zagarnąć królestwa, porwała księżniczkę i ukryła ją w Ciemnym Miejscu. Zrozpaczony król wezwał śmiałków z pobliskich królestw. Pomóżcie królowi pokonać wiedźmę i uratować księżniczkę…

Tak brzmiała fabuła gry miejskiej organizowanej przez klasę 6A na terenie naszej szkoły.  Uczniowie uczestniczyli w dwudniowych warsztatach integracyjnych łączących w sobie cechy happeningów ulicznych, gier planszowych i podchodów. Do tworzenia fabuły wykorzystano wiedzę literacką i wierzenia pradawnych Słowian.

Uczniowie przebojowo wcielili się w postacie, wśród których znalazł się m.in Wiedźmin, Cicha czy  Dobrochoczy. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali uczniowie klasy 6B. Uczestnicy byli zaskoczeni charakteryzacją organizatorów i trudnościami zadań jakie musieli pokonać.

Anna Krysztoforska