W trakcie corocznego Festiwalu Dyni, odbył się w naszej szkole konkurs Dyniowy design – wzornictwo użytkowe. Uczniowie mieli za zadanie wymyślić przedmiot, urządzenie lub element dekoracyjny, którego zasadniczym elementem jest dynia. Wykonać jego projekt oraz krótko opisać jak się nazywa i do czego służy. Wybór najlepszych prac nie był łatwym zadaniem ponieważ uczniowie wykazali się sporą kreatywnością. Wśród projektów pojawiły się m.in.: misa na włóczki, dyniowy rower, okulary z dyni, kanapa dyniowa, wazon oraz czapka z pomponami.

Komisja konkursowa w wyborze najlepszych prac kierowała się następującymi kryteriami: twórcze myślenie, walory artystyczne, zgodność z tematem oraz samodzielność. Zwyciężyły trzy najlepsze prace:

Domek i drapak dla kotów – Michał Halenka z klasy 2b
Moździerz do przypraw i ziół – Magdalena Turek z klasy 4b
Dyniowy czajnik – Iga Suchecka z klasy 3c.

Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a laureaci nagrody.

Joanna Barska