W poniedziałek 27 maja uczniowie i nauczyciele świętowali Dzień dziecka na sportowo!

Na tę okoliczność przygotowane zostały różnorodne aktywności, aby młodzi mogli oderwać się od szkolnych ławek i poczuć wakacyjną aurę pełną naturalnego ruchu i swobody.

Słońce i wysoka temperatura nie do końca sprzyjały nam tego dnia, ale wiemy, że sportowe emocje, koleżeństwo, pozytywna rywalizacja i fajny wspólny czas są kapitałem wzmacniającym więzi naszej szkolnej społeczności.

Dzień rozpoczęli uczniowie „zerówek”, biorąc udział w grach ruchowych i wyścigach rzędów.

Kolejnym etapem były rozgrywki klas I i II w dwa ognie usportowione.

Ileż energii, woli walki i pięknego kibicowania było w tych młodych ludziach!

W dalszej części dnia w hali oraz na boiskach zewnętrznych odbywały się turnieje sportowe dla klas III-VIII. Rozgrywki podzielono na: turniej koszykówki, turniej piłki nożnej oraz sztafetowe biegi przełajowe, w których brały udział reprezentacje poszczególnych klas.

Wieloetapowe zawody zakończyliśmy uroczystym wręczeniem pucharów i medali dla Mistrzów poszczególnych klas, które w imieniu szkoły przygotował klub Sporting Zielonki.

Punktem kulminacyjnym Dnia Dziecka na sportowo, był wielki mecz Uczniowie vs Nauczyciele w piłkę nożną halową! W składach reprezentacji znaleźli się uczniowie najstarszych klas oraz nauczyciele pod wodzą kapitana – Pani Dyrektor Magdaleny Dąbrowskiej.

Już kilka dni przed meczem, czuć było napięcie i pełną mobilizację obu drużyn;) Wzajemne mierzenie wzrokiem podczas mijania się na korytarzach, zwiększone porcje obiadów zawodników, wzmożona aktywność na lekcjach wychowania fizycznego, nerwowe wyczekiwanie na podanie przez selekcjonerów oficjalnych składów drużyn – to były subtelne znaki, że stawka meczu była ogromna!;)

Nagrodą główną rozgrywek Uczniowie vs Nauczyciele jest bowiem Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli!

Jest to puchar przechodni, co oznacza, że otrzymuje go zwycięzca rywalizacji w danym roku szkolnym, przyjmując jednocześnie odpowiedzialność honorową za jego właściwe przechowywanie i używanie do czasu następnych rozgrywek. Wspaniała i budząca wiele emocji nowa tradycja naszej szkoły!

A! W tym roku Puchar jest nasz! 😉

Nauczyciele wychowania fizycznego