W poniedziałek 21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom. Kolorowe skarpetki założone w tym dniu przez uczniów naszej szkoły są wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. W celu poszerzania świadomości dzieci i młodzieży na temat specyfiki Zespołu Downa uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą im specyfikę tego zaburzenia genetycznego. Zatańczyli w rytmie piosenki „Jesteśmy tu” i „Happy” Pharrella Williamsa. Wzięli udział w warsztatach, na których wykonali kolorowe pacynki ze skarpetek. Dla nas – nauczycieli najważniejszy jest fakt, że nasi uczniowie wiedzą, że każdy z nas jest inny i niepowtarzalny. I chociaż różnimy się pod wieloma względami, ta różnorodność jest rzeczą naturalną.

Katarzyna Andrychowska

Anna Pierzchała