W czwartek 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To już 119 rocznica jak prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt uratował małego niedźwiadka podczas polowania. Nie zgodził się, aby do niego strzelano. Od tego czasu zaczęto nazywać Pluszowego Misia Teddy Bear gdzie Teddy to zdrobnienie od imienia Theodore, tak do prezydenta Roosevelta zwracali się jego najbliżsi.

Jak co roku z tej właśnie okazji w zerówkach obchodziliśmy misiowy dzień, dzieciaki przyniosły swoje ulubione maskotki w postaci misia. Przebrały się w misiowe stroje. Wspólnie poznawaliśmy historie małego niedźwiadka,  gatunki niedźwiedzi  i ciekawostki z nimi związane. Dodatkowo dzieciaki miały przygotowane misiowe książeczki z zadaniami oraz misie z masy solnej i wiele innych atrakcji. Za wszystkie misiowe zadania otrzymywali pieczątki, na koniec dzieciaki tańczyły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, a cała zabawa zakończyła się otrzymaniem dyplomu przyjaciela Pluszowego Misia oraz słodkim misiowym poczęstunkiem.

W imieniu nauczycieli klas zerówkowych

Karolina Leszczyńska i Edyta Zając