Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zintegrować środowisko szkolne, a zarazem rozpropagować zdrowe nawyki zdrowotne wśród uczniów. Nasza szkoła szuka różnych rozwiązań na scalenie tych postulatów. Zaliczyć do nich można Dzień Sportu z udziałem dzieci klas I-III. Dnia 7 grudnia 2022 uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się podczas wyjątkowego wydarzenia opartego na aktywności ruchowej oraz klasowej rywalizacji sportowej. 

            Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu atrakcyjnych zabawach i grach sportowych. Stanowiska z animacjami były różnorodne i dostosowane do możliwości dzieci. Uczniowie mogli zaznać ruchu uczestnicząc w torze przeszkód oraz wyścigach klasowych. Klasy trzecie brały także udział w konkurencjach zespołowych opartych na rywalizacji sportowej. Każdy z zawodników kierował się zasadą fair play oraz szacunkiem do przeciwnej drużyny. 

            W programie imprezy szkolnej nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu na twarzach uczniów, którzy spędzili czas w miłej atmosferze, poznali nowe zabawy sportowe, a także mieli możliwość zagrania w swoje ulubione gry. Warto również podkreślić, że powyższe wydarzenie umożliwiło integrację międzyklasową. 

Agnieszka Stachowicz, Patrycja Trzos