W ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi przeprowadzone zostały dwa konkursy ekologiczne dla uczniów klas 0- III.

Konkurs EKO-MODA polegał na przygotowaniu z różnorodnych surowców wtórnych i zaprezentowaniu oryginalnego stroju. Drugi konkurs, to Rodzinny Konkurs Ekologiczny o Puchar Dyrektora Szkoły pod hasłem : Coś z niczego – czyli drugie życie odpadów”.  Polegał on na wykonaniu prac  z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami- śmieciami np.: puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia lub materiałów naturalnych: drewno, sznurek, słoma: np.: zabawka ekologiczna, przedmiot użyteczny np.: wazon, obrazek, ozdoby.  Na konkurs wpłynęło 13 różnorodnych, ciekawych i pięknie wykonanych prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 26 kwietnia 2024r. Komisja w składzie pani Dyrektor szkoły – Magdalena Dąbrowska, pani Anna Krysztoforska, pani Agnieszka Dawidowska , pani Urszula Kałasz uwzględniając zawarte w regulaminie konkursu kryteria oceny pracy  przyznała miejsca finałowe i wyróżnienia za prace:

I miejsce – Wojtek Słowiński kl. 1b za pracę „ Garaż”

II miejsce – Nikola Stanisławska za pracę ” Kwiaty w wazonie”
III miejsce – Iga Dwórznik za pracę ” Żyrafa”
wyróżnienie – Iga Rozbicka za pracę ” Piesek Fela”
wyróżnienie – Sofiia Ivanona za pracę ” Kwiaty w wazonie”.


Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Urszula Kałasz