Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 1b wzięli udział w projekcie eTwinning pt. „Easter recipes around the world”. Celem projektu było podzielenie się przepisami na tradycyjne wielkanocne potrawy oraz poznanie przepisów z innych zakątków świata. Wzięli w nim udział uczniowie z Armenii, Bośni i Hercegowiny, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Malty, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Portugalii, Turcji i Włoch. Nasi uczniowie podzielili się przepisami na potrawy, które przyrządzali tuż przed Świętami Wielkiej Nocy z rodzicami w domach. W odpowiedzi dostali mnóstwo przepisów od dzieci z innych krajów. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, poszerzające wiedzę o świecie oraz rozwijające otwartość na inne kultury. Jest to kolejny nasz projekt i na pewno nie ostatni, w którym weźmiemy udział w ramach projektu eTwinning.

Katarzyna Andrychowska