Każde społeczeństwo ma swoją kulturę a język jest jej nieodłączną częścią.

Dlatego też, uwrażliwienie naszych uczniów na  kulturę krajów anglojęzycznych pomaga im przyswajać język angielski jako język drugi. Obecność  kultury w codziennym życiu dziecka pozwala mu umiejscowić język w odpowiednim kontekście, kształtując tym samym pozytywny stosunek  do języka.

W naszej szkole nie tylko  uczymy   słówek i gramatyki, ale także spoglądania na świat z innej perspektywy. Dzięki temu  budzi się  w uczniach ciekawość świata i poszerzają się ich horyzonty.

ENGLISH CORNER jest takim miejscem, gdzie uczniowie mogą wykazać się swoją kreatywnością i rozwijać się na wielu poziomach.

W listopadzie tematem przewodnim jest THANKSGIVING DAY – święto szczególnie hucznie obchodzone w Stanach Zjednoczonych, ale też i w innych krajach. 

Warto, aby nasi uczniowie znali tradycje i historię tego święta, ponieważ skłania ona nas wszystkich do refleksji za co jesteśmy wdzięczni i co jest dla nas naprawdę ważne w życiu.

Uczniowie klas drugich w ramach tych przemyśleń wykonali pióra wdzięczności i z nich utworzyli projekty klasowe.

W ENGLISH CORNER zostały zamieszczone informacje i ciekawostki dotyczące tego święta oraz prace uczniów całej szkoły dotyczące przepisu na danie charakterystyczne dla THANKSGIVING DAY.

Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział i kreatywność przy wykonywaniu prac i czekamy na więcej,  bo bez Was to miejsce  nie istnieje 😊

Agnieszka Gut