W naszej szkole dajemy uczniom możliwość nauki języka angielskiego na wielu płaszczyznach.

Imersja – zanurzenie w języku to nie tylko nauka samego języka, ale również poznanie kultury tego kraju. English Corner to miejsce działające aktywnie przez cały rok szkolny. W każdym kolejnym miesiącu uczniowie mają możliwość zapoznać się z informacjami oraz ciekawostkami dotyczącymi innego tematu kulturowego. Szkolny kącik językowy jest współtworzony przez naszych uczniów, którzy mają możliwość wykazać się swoją kreatywnością – wykonując pracę w danym temacie i zamieścić ją w English Corner.

 W pierwszym dniu roku szkolnego powitaliśmy wszystkich radośnie 😊

We wrześniu tematem przewodnim był język jako narzędzie komunikacji nawiązując do „Europejskiego Dnia Języków”, który co roku świętowany jest w dniu 26 września w całej Europie.

Październik to czas, kiedy w naszej szkole, hucznie obchodzimy „Festiwal Dyni”,  tak więc tego tematu również nie mogło zabraknąć w English Corner.

W czasie długich przerw uczniowie mogli brać udział w grach językowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W bieżącym miesiącu mówimy o Święcie Dziękczynienia, które co roku, w każdy czwarty czwartek listopada jest uroczyście celebrowane w wielu krajach anglojęzycznych.

Uczniowie mają również możliwość być bliżej literatury poprzez udział w całorocznej zabawie POEM FOR A MONTH. W każdym miesiącu w kąciku językowym pojawia się krótki wierszyk po angielsku, który należy znaleźć, przetłumaczyć, nauczyć się na pamięć wersji angielskiej, powiedzieć kto jest autorem i zaprezentować kreatywnie przed całą klasą.

W zeszłym miesiącu nasze odważne, szkolne królewny pięknie prezentowały wierszyk „Mirror” – lustereczko wykazując się dużą inwencją aktorską.

W tym miesiącu chętni uczniowie mają okazję zaprezentować klasykę literatury dziecięcej „It’s Raining” – czekamy na wszystkich chętnych uczniów!

W English Corner już w grudniu zagości nowy temat oraz nowa fotorelacja 😊

Zapraszamy wszystkich gorąco do naszego kącika językowego, do pogłębiania wiedzy o języku, o kulturze oraz do zabawy i współtworzenia tego miejsca.

Agnieszka Gut