Jesień to pora roku, która przynosi ze sobą wiele uroku i kolorów, a także wspaniałe okazje do spotkania i zabawy. 7 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Zielonkach – Parceli odbył się już tradycyjny, szkolny Festiwal Dyni, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Stare Babice. Tegoroczną edycję wydarzenia objął patronatem Wójt Gminy Sławomir Sumka, co tylko podkreśla jego ważność i znaczenie dla społeczności lokalnej.

To niezwykłe święto i wyjątkowe chwile dają możliwość integracji uczniom, rodzicom i mieszkańcom okolicy. Impreza stała się również okazją do promocji zdrowego stylu życia i kreatywności. Nie można również zapominać o roli, jaką w organizacji festiwalu odgrywa Rada Rodziców z przewodniczącą Magdaleną Bukowską na czele. To dzięki ich zaangażowaniu i determinacji, każda edycja tego wydarzenia staje się coraz bardziej udana.

Tegoroczny Festiwal Dyni rozbłysł kolorami i radością na terenie szkoły. Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Jednym z głównych punktów programu był dyniowy pokaz mody, podczas którego uczestnicy mogli zaprezentować swoje oryginalne dyniowe stroje i zdobyć uznanie publiczności.

Miłośnicy sztuki mieli również okazję do rozwijania swoich umiejętności w trakcie zajęć plastycznych, gdzie dynie stawały się nie tylko tematem, ale również materiałem do tworzenia niezwykłych dzieł. Warto dodać, że atrakcje nie ograniczały się tylko do kreatywności artystycznej – były także konkursy sportowe, w tym nietypowy „dyniowe kręgle”, który dostarczył wielu emocji i śmiechu.

Pokazy sportowe były okazją do rywalizacji, a także promocji aktywnego stylu życia. Warto również wspomnieć o fotobudce, gdzie uczestnicy mogli zachować pamiątkowe zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. Nie zabrakło także straży pożarnej, która zaprezentowała swoją technikę i umiejętności, ucząc jednocześnie dzieci zasad bezpieczeństwa.

Jednak to nie tylko program festiwalu przyciągnął uczestników. To przede wszystkim zaangażowanie uczniów i wolontariuszy sprawiło, że to wydarzenie stało się niezapomniane. Dzięki ich obecności wszyscy goście mogli cieszyć się wspaniałą atmosferą i uczestniczyć w licznych atrakcjach.

Organizatorzy tego wyjątkowego Festiwalu Dyni pragną podziękować wszystkim za udział i wspaniałą zabawę. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i pozytywnej energii ta jesień w Starych Babicach zyskała dodatkowy urok. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia edycja tego wspaniałego święta dyni, które jeszcze bardziej zintegruje naszą społeczność i dostarczy niezapomnianych chwil radości.

Magdalena Dąbrowska