15 marca odbyła się w naszej szkole już druga edycja Wielkiego Gminnego Turnieju Wiedzy. Wzięli w nim udział reprezentanci trzech szkół z naszej gminy: 

BIG BEN Niepublicznej Polsko-Brytyjskiej Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa,

Szkoły Podstawowej im. prof. Jadwigi Kobendzy w Koczargach Starych,

Szkoły Podstawowej im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli.

Na początku tygodnia wszystkie zgłoszone szkoły wzięły udział w rozgrywkach szkolnych i najlepsza klasa z danej placówki została zaproszona do udziału w finale. Każdą z nich reprezentowały trzy wybrane osoby, które miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w takich kategoriach jak matematyka, wiedza o społeczeństwie, flagi, geografia i biologia, państwa i ich stolice czy sport. Uczestnicy finału musieli opracować taktykę, by pokonać przeciwników i wygrać nagrodę dla swojej klasy. Dodatkowo uczyli się, czym jest zdrowa rywalizacja oraz zasady fair play. Zgromadzone na widowni klasy mogły dopingować swoich zawodników, ale również służyć pomocą, ponieważ jednym z kół ratunkowych była pomoc zespołu. 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Wielkim Gminnym Turnieju Wiedzy zwyciężyła BIG BEN Niepubliczna Polsko-Brytyjska Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa!!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

W nagrodę reprezentanci zdobyli dla siebie układanki logiczne, dla szkoły PUCHAR PRZECHODNI DLA GMINNYCH MISTRZÓW WIEDZY, który przez najbliższy rok będzie ozdobą i pamiątką, a dla klasy wspólne wyjście do kina na wybrany przez siebie seans.

Całe wydarzenie było niezwykle emocjonujące! Dziękujemy szkołom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie.

Tydzień Popularyzacji Nauki odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Stare Babice i przy pomocy Domu Kultury Stare Babice.

Dziękujemy również Urzędowi Gminy Stare Babice oraz pani Joannie Oryszczak-Filipowicz za zasponsorowanie nagród w naszym konkursie. 😊

Monika Gil