W lutym klasa 2c wybrała się w wirtualną podróż do Grecji – kraju bogów i legend, gdzie historia splata się z pięknem przyrody.  W czasie lekcji można było podziwiać starożytne świątynie, złociste plaże i malownicze wyspy. Uczniowie poznali podstawowe zwroty greckie oraz kroki tradycyjnego tańca greckiego – zorba. Historia słynnego konia trojańskiego wywołała dużo emocji i pytań. Uczniowie mieli też okazję wcielić się w wybrane postacie bogów greckich i poprowadzić samodzielnie lekcję, dzieląc się z resztą klasy ciekawostkami na temat tego magicznego kraju i jego kultury. 

Na lekcjach plastyki dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą bez wątpienia najważniejsze miejsce w Atenach, górujący nad stolicą Grecji Akropol.  Usiane antycznymi zabytkami wzgórze z imponującym Partenonem przyciąga każdego roku miliony turystów. Słowo akropol (gr. akrópolis) powstało z połączenia greckich słów – akros najwyższy i pólis, czyli miasto. W starożytności nazywano tak część miasta znajdującą się na wzgórzu. To właśnie tam – w najbardziej reprezentacyjnym i najbezpieczniejszym do obrony miejscu, powstawały najważniejsze świątynie, twierdze i pałace. Jest nie tylko symbolem Aten, ale i całej antycznej Grecji. Akropol wraz z Partenonem znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Lekcje kulturowe oprócz aspektu edukacyjnego rozbudzają w uczniach zainteresowanie kulturą innych krajów oraz zwiększają motywację do nauki języków.  

W marcu wybierzemy się do zielonej Irlandii, gdzie czeka na uczniów wiele ciekawostek i atrakcji.  

Agnieszka Gut

Anna Krysztoforska