W ramach prowadzonej w naszej szkole akcji, propagującej zdrowy styl życia pod hasłem „Zdrowe drugie śniadanko”,  klasy pierwsze projektowały swoją śniadaniówkę po angielsku.

Następnie, wszystkie lunch boxy wypełnione zdrowymi produktami, uczniowie prezentowali  przed całą klasą.

Kolorowe śniadaniówki ozdobiły ściany szkolnego korytarza tak aby w czasie przerw  przypominać o zdrowych nawykach żywieniowych.

Klasy drugie przygotowały wspólny projekt pt. „Healthy vs Unhealthy Lunch Box”.

Po uprzedniej prezentacji w każdej z klas, wspólna praca również trafiła na  korytarz szkolny, gdzie nie tylko propaguję zdrowy styl życia, ale również uczy, utrwala słownictwo angielskie dotyczące tematu FOOD.

Dla klas starszych powstały materiały informacyjne w języku angielskim, ciekawe przepisy zdrowych kanapek a na deser trochę literatury – Poem „My Lunch”.

Wszystkim uczniom życzymy kolorowych i zdrowych lunch boxów na co dzień przez cały rok szkolny a w każdy wtorek zapraszamy  ze swoim zdrowym lunch boxem do świetlicy!!!

Tam uczniowie mogą zbierać punkty w Paszportach zdrowego drugiego śniadania oraz punkty z zachowania za udział w akcji.

Uczniowie, którzy nazbierają najwięcej punktów w paszportach na koniec semestru zostaną nagrodzeni . Przypominamy, że zdrowe śniadanko powinno zawierać:

– warzywa i owoce,

– produkty pełnoziarniste (np. chleb żytni, bułki grahamki, naturalne płatki zbożowe: płatki owsiane, jęczmienne, żytnie, orkiszowe; otręby oraz zarodki, np. pszenne, owsiane; kasze),

– źródła białka i tłuszczu: mięso, ryby, jajka, nabiał, nasiona i orzechy, oliwa.

Zdrowe śniadanko nie zawiera: białego pieczywa, kolorowych napojów i soków, słodyczy, słodzonych serków i jogurtów.

Trzymajcie się zdrowo 😊

Agnieszka Gut