Dnia 9 kwietnia 2024r. uczniowie klasy Ia po raz kolejny wybrali się na spotkanie do biblioteki szkolnej. Głównym celem spotkania było zachęcenie do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na miejscu pani Urszula zaprosiła wszystkich do wspólnej rozmowy, dotyczącej spędzania wolnego czasu, co stanowiło wstęp do zapoznania się z lekturą „Drzewo do samego nieba”. Po zapoznaniu się z postacią Marii Terlikowskiej, autorką wspomnianej książki, uczniowie z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się czytanej literaturze. Następnie wszyscy wyszli na szkolne patio i stojąc wokół platanu, przypomnieli sobie budowę drzewa oraz zaobserwowali na nim wiosenne oznaki. Na zakończenie lekcji bibliotecznej przyszedł czas na wypożyczenie lektury, którą uczniowie z zaciekawieniem będą mogli czytać w swoim wolnym czasie.

Sylwia Bugnacka