W wyniku nawiązania współpracy z koncernem amerykańskim czterech uczniów szkoły oraz trzech nauczycieli otrzymało możliwość uczestnictwa w stypendium naukowym. Szkoła została pozytywnie zweryfikowana i tym samym spełniła wszystkie określone wymagania  stawiane przed chętnymi szkołami. Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która spełniła określone wymagania i została zaproszona do współpracy. Szkoła im. gen. Mariusza Zaruskiego będzie reprezentowała Polskę w trakcie międzynarodowego obozu naukowego.

Będziemy uczestniczyli w projekcie wraz z 6 szkołami z całego świata. Więcej o programie można zobaczyć tutaj: www.spacecamp.com

Cała grupa w pierwszym tygodniu lipca wyleci na tygodniowy obóz naukowy do Huntsville w stanie Alabama w USA.

Wszystkie koszty (przelotu, zakwaterowania, realizacji programu) są po stronie grantodawcy.

W tym roku  naszą szkołę będą reprezentować uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki edukacyjne w dziedzinach  naukowych oraz posługują się biegle w mowie i piśmie językiem angielskim:

1.Dominika Pawlak
finalistka przedmiotowego konkursu kuratoryjnego z biologii oraz
finalistka przedmiotowego konkursu kuratoryjnego języka angielskiego

2.  Filip Bąk
laureat Przedmiotowego Konkursu kuratoryjnego z  informatyki LOGIA
Laureat III stopnia Olimpiady Informatycznej Juniorów (OIJ)
laureat Konkursu InstaLogik -popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny

3. Marcel Marchliński – finalista przedmiotowego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego

4. Michał Wicik – reprezentował szkołę w rejonowym etapie przedmiotowego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego oraz uzyskał certyfikat FCE

Serdecznie gratuluję sukcesów, które otworzyły uczniom drogę do niesamowitej przygody.
Z niecierpliwością czekamy na relację z pobytu.