Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, współfinansowanego przez 🇪🇺 Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Projekt będzie realizowany przez 18 miesięcy, do 29.06.2025r. Do projektu zakwalifikowało się 19 nauczycieli z naszej szkoły.

Podczas intensywnego programu szkoleniowego pedagodzy zdobędą nowe umiejętności i narzędzia, które pozwolą im jeszcze skuteczniej wspierać swoich uczniów w osiąganiu ich celów. Uczestnicy projektu będą podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe doświadczenia zawodowe na 🎓📚 kursach językowych i metodycznych w takich krajach jak 🇮🇪 Irlandia, 🇲🇹 Malta, 🇨🇾 Cypr i 🇪🇸 Hiszpania. ✈️ Wyjazdy te będą stanowiły świetną okazję do poznania nowoczesnych metod nauczania i 💡 innowacyjnych form doskonalenia oraz nawiązać 🌍 międzynarodowe kontakty z pozostałymi uczestnikami szkoleń. Uczestnicy programu, zamierzają podzielić się rezultatami z innymi nauczycielami naszej szkoły oraz innych szkół na terenie całej Gminy Stare Babice.

Program otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie 253 937,66 zł.