“Na olimpijskim szlaku. Biegiem przez historię”. Przystanek pierwszy – Rzym 1960 – za nami!

Na zaproszenie włoskiego klubu lekkoatletyczno-piłkarskiego, którego trenerów i zawodników mieliśmy przyjemność poznać podczas projektu Erasmus Sport w Lizbonie, wraz z czterema uczennicami klasy sportowej 8ds udaliśmy się do Rzymu.

Treningi lekkoatletyczne w przepięknej scenerii Stadio dei Marmi, zwiedzanie światowej klasy zabytków, unosząca się w powietrzu niezwykła historia wiecznego miasta – to wszystko mogliśmy przeżywać podczas kilku dni w stolicy Włoch.

Czekała nas także niespodzianka – udział w rozgrywkach włoskiej Serie A – meczu A.S. Roma vs Juvetus Turyn! Pełen kibiców Stadio Olimpico, radość ze zwycięstwa gospodarzy i niesamowita energia miasta – nie zapomnimy tego długo!

Otwarty świat zaczyna się od otwartego umysłu. Tyle my!

Magdalena Wielechowska