8 maja 2023r uczniowie klas I – III uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród za udział w szkolnych konkursach ekologicznych, które były przeprowadzone w naszej szkole z okazji szkolnych obchodów Dnia Ziemi, a których celem było kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska, oraz promowanie idei powtórnego wykorzystania odpadów oraz przyswojenia zasad recyklingu. W temat spotkania wprowadziła wszystkich pani Urszula Kałasz, następnie głos zabrała pani Dyrektor Szkoły Hanna Domańską, która podziękowała uczestnikom konkursów za udział a wszystkich uczniów zachęciła do uczestnictwa w następnych szkolnych konkursach. Wszyscy a szczególnie laureaci konkursów z niecierpliwością oczekiwali na najmilszą chwilę czyli odbiór z rąk Dyrektora Szkoły dyplomów i ciekawych nagród. Pierwszą nagrodą w rodzinnym konkursie ekologicznym „ Coś z niczego- czyli drugie życie odpadów” o Puchar Dyrektora Szkoły otrzymała Oliwia Majka z klasy 3c. Oczywiście nagrodą był piękny Puchar ufundowany przez panią Hannę Domańską.

Drugie miejsce zajął – Julian Pieniek kl. 1a

Trzecie miejsce zajął – Wojciech Sęk kl.0a

Przyznano także wyróżnienia: Antoninie Głowackiej z klasy 3d oraz Antoninie Przybylak z klasy 3c

W dalszej części spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu EKO – MODA. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali:

Miejsce I – Oliwia Majka kl.3c

Miejsce II – Małgosia Turek kl. 3b

Miejsce III- Wojtek Słowiński kl. 0b

Wyróżnienie za przygotowanie pomysłowego stroju otrzymali Kacper Szuba kl. 3b oraz Iga Dwórznik kl. 0a

Laureaci konkursów oraz osoby wyróżnione otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gier i książek, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia. Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły pogratulowała uczestnikom konkursów a wszystkich obecnych uczniów zachęciła do udziału w następnych konkursach.

Urszula Kałasz