Ruch jest życiem, życie jest ruchem

        Mocno wierząc w znaczenie tych słów, tegoroczny rok szkolny rozpoczęliśmy organizacją obozu sportowego dla naszych oddziałów sportowych – 4cs i 6ds. Obóz, który odbył się w dniach 7-12 września w Ośrodku Mamut Camp w Strzegowie, miał na celu przygotowanie uczniów do codziennej aktywności ruchowej oraz podniesienie ich poziomu sprawności ogólnej. Ważne było kształtowanie w młodych zawodnikach prozdrowotnych nawyków oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Program obozu obejmował dwa treningi specjalistyczne dziennie prowadzone przez kadrę trenerską w zespołach:
 

– treningi piłki nożnej chłopców

– treningi lekkoatletyczne dziewcząt starszych

– treningi piłki siatkowej dziewcząt młodszych

Systematyczna praca nad wytrzymałością, siłą i szybkością owocowała podczas międzyoddziałowej rywalizacji sportowej w konkurencjach lekkoatletycznych oraz grach zespołowych.

        Obóz ukierunkowany był na solidny wysiłek fizyczny, ale nie zabrakło innych aktywności, takich jak spływ kajakowy, warsztaty robienia pizzy, seanse filmowe czy rozgrywki w tenisa stołowego, które świetnie integrowały młodych sportowców i pozwoliły im miło spędzać międzytreningowy czas.

Pierwszy obóz sportowy za nami. Wierzymy, że da on solidną podstawę do budowania sportowych tradycji naszej szkoły!

mwi