21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom   i często smutnej rzeczywistości.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wykonania projektu tzw. „Pocztówki życzliwości”. Kartka miła przedstawiać okolice naszej szkoły oraz zawierać jakiś pozytywny element.  Pocztówki wykonane przez Kornelię Dudę, Gabrielę Dudę, Alicję Piotrowską oraz Hanię Olszewską zostały wysłane z pozdrowieniami od całej naszej społeczności szkolnej do uczniów i nauczycieli szkół noszących imię gen. Mariusza Zaruskiego. Kto wie, być może uczniowie którejś ze szkół odwzajemnią nasze pozdrowienia ?

Dominika Olszewska