eTwinning to inicjatywa edukacyjna Unii Europejskiej, która promuje współpracę szkół i nauczycieli w Europie za pośrednictwem technologii komunikacyjnych. Główne cele eTwinning to promowanie integracji europejskiej w edukacji, rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz umożliwienie wymiany doświadczeń i materiałów edukacyjnych.

W nowym roku szkolnym klasa 2c dołączyła do projektu „Unia Europejska- bez tajemnic” realizowanego na ogólnoeuropejskiej platformie edukacyjnej e-Twinning.

Wraz z uczniami 6 innych szkół rozpoczęliśmy wirtualną podróż po Europie. Zgodnie z harmonogramem odwiedzimy 9 wybranych państw należących do Unii Europejskiej.  Poznając zwyczaje, język, symbole narodowe innych krajów uczniowie będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę o treści kulturowe oraz uatrakcyjnić edukację językową różnorodnymi aktywnościami.

Projekt realizowany jest w języku angielskim, natomiast część plastyczna umożliwiająca wizualizację treści kulturowych odbywa się na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Anny Krysztoforskiej.

We wrześniu odwiedziliśmy Holandię kraj wiatraków i tulipanów. Po przeprowadzeniu lekcji kulturowej uczniowie wspólnie wykonali projekty plastyczne z wykorzystaniem słówek w języku angielskim oraz makietę oddającą charakter holenderskich krajobrazów. Na zakończenie wybrali się na wirtualną dyskotekę szkolną wraz z rówieśnikami z Holandii. Było dużo energii i radości.

W kolejnym miesiącu poznamy bliżej Italię – kraj o bogatej historii, pełen sztuki oraz smakowitej, śródziemnomorskiej kuchni.

Agnieszka Gut