Uczniowie klasy 1b kontynuują współpracę międzynarodową z uczniami szkoły włoskiej we Francji. W ramach projektu eTwinning pt. „Postcards” uczniowie w grudniu 2021 roku wymienili się własnoręcznie zrobionymi pocztówkami bożonarodzeniowymi. Natomiast w czerwcu uczniowie obydwu szkół napisali w języku angielskim listy do siebie. Przybliżyli w nich swoje osoby, zainteresowania oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Każdy uczeń napisał list do kolegi lub koleżanki z Francji oraz otrzymał list dla siebie. Jest to wspaniały sposób na poznanie kultury innego kraju oraz rozwijanie znajomości języka angielskiego. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej znajomości. Zobaczymy, co przyniesie kolejny rok szkolny.

Katarzyna Andrychowska