E-gaming rozwija się dynamicznie w Polsce, jak i na świecie. Poprzez gry online e-sportowcy rozwijają szereg kompetencji: zdolność uczenia się, niestandardowe myślenie, refleks, spostrzegawczość, szybkość i elastyczność w rozwiązywaniu problemów, spryt oraz współpracę w grupie. Umiejętności te są bezcenne we współczesnym rynku pracy. PREDATOR GAMES 2023 to ogólnopolskie międzyszkolne rozgrywki e-sportowe, w których nasi uczniowie uczestniczyli zespołowo. Do zawodów przystąpiły 1024 szkoły. Rozgrywki składały się z czterech gier: League of Legends, Rocket League , Szachy i Fortnite. Drużyna chłopców z klasy 8C rywalizowała ze starszymi kolegami z techników o specjalizacjach komputerowych. W grze Fortnite uczniowie zajęli wysoką 124 pozycję w rankingu. Nasi e-sportowcy otrzymali od organizatrów cenne nagrody .

Panowie gratulujemy owocnej współpracy!

Koordynator Konkursu

Anna Krysztoforska