W naszej szkole dobrze wiemy, że nauka języka angielskiego to nie tylko lekcje w szkolnej ławie, ale również ciekawe spotkania z kulturą.

1 grudnia zagościł w naszej szkole  międzynarodowy teatr z Krakowa – Centrum Teatralne, który  zagrał dla naszych uczniów dwie sztuki.

Klasy 0-5 zobaczyły “Little Red Riding Hood” (60 % mówionego słowa w języku angielskim). Znana historia o Czerwonym Kapturku przygotowana w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z małą dawką bajkowego morału, podparta wesołymi piosenkami.

Natomiast nasi starsi uczniowie mieli okazję poznać losy „Czarnego Piotrusia”- „Peter Black” (100% mówionego słowa w języku angielskim).

Historia człowieka, który w ciągu jednego dnia stracił dosłownie wszystko. Bohater zaczynając od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele – nauczy się cenić w życiu to co naprawdę ważne.

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego w interakcji z  utalentowanymi aktorami, którzy w mistrzowski sposób władali językiem zarówno polskim jak i angielskim zmieniając humorystycznie akcent.

Odpowiedni dobór słownictwa oraz wymowa sprawiły, że przekaz był jasny  i zrozumiały dla odbiorcy na każdym poziomie językowym.

Charyzma aktorów niosła przedstawienia dostarczając widowni dużo pozytywnych emocji oraz sporej dawki humoru nagradzanej  gromkimi brawami oraz salwami śmiechu.

Mamy nadzieję, że Centrum teatralne zagości jeszcze nie jeden raz w naszej szkole ze swoim nowym repertuarem.

Agnieszka Gut