Na świetlicy szkolnej od początku grudnia intensywnie trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a magiczny klimat na dobre zagościł w naszych salach. W tym wyjątkowym czasie, uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach plastyczno–technicznych, a ich pracami udekorowano świetlicę. Ponadto uczniowie  kolorowali ilustracje  i rozwiązywali karty pracy o tematyce świątecznej – wspierające różne obszary rozwoju dziecka oraz słuchały ciekawych opowieści związanych ze świętami. W trakcie zajęć zapoznali się z tradycjami bożonarodzeniowymi  w Polsce i na świecie. Cały okres przedświąteczny wychowawcy starali się stworzyć atmosferę i nastrój świąteczny, puszczając kolędy oraz piosenki o tematyce zimowej. Uczniowie  zaangażowali się również w ubieranie choinek.