„Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika…”

                                                                                                                                    J. Iwaszkiewicz

Dnia 6 grudnia 2023r uczniowie klas I-III uczestniczyli  w spotkaniu z pisarką, autorką książek dla dzieci i dorosłych panią Dominiką Słomińską i Jej asystentką Janinką Słomińską zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną. Pani Dominika z zawodu jest psychologiem dziecięcym, a z zamiłowania pisarka powieści i opowiadań. Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, zapoznała uczniów z wybranymi fragmentami swojej książki pt; „Kostka i Bruno- bajki wychowajki”, opowiadała  skąd czerpie pomysły na tematykę swoich książek. Przybliżyła dzieciom drogę powstawania książki od pomysłu do czytelnika. Janinka, która  sama już tworzy swoje dzieła literackie  zaprezentowała uczniom dawne narzędzia pisarskie – pióro ze szklaną stalówką, maszynę do pisania oraz opowiedziała o swoich pierwszych opowiadaniach. Pani Dominika odpowiadała też na pytania uczniów  dotyczące Jej pracy literackie. Na zakończenie Pani Słomińska  podarowała do biblioteki szkolnej jedną ze swoich książek z dedykacją dla wszystkich uczniów szkoły. Spotkanie, które miało  na celu upowszechnienie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

O tym, czy warto przeczytać książki pani Dominiki Słominskiej każdy może sam się przekonać przychodząc do  szkolnej biblioteki i wypożyczając książki  z serii Kostka i Bruno utrzymane w klimacie przygody na bazie przyjaźni i współpracy.

Anna Modzelewska, Urszula Kałasz