19 kwietnia 2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panem Johnem Núñezem autorem serii książek dla dzieci pt. ,, Monocucos”. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas 0- III. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto i jak pięknie może różnić się każdy z nas, bo każdy z nas ma ukryte w sobie piękno i w jakiś sposób jest wyjątkowy.

Atmosfera spotkania była fantastyczna, dzieci z zapartym tchem wysłuchały pierwszej części z serii ,,Munocucos”, która jest zatytułowana ,,Te co skaczą i fruwają bardzo różnie wyglądają”. Następnie zadawały pisarzowi pytania w szczególności o to skąd wziął się pomysł na powstanie książki, o czas jej realizacji oraz ilość część. Najbardziej zaciekawione były postaciami bajki i ich maskotkami. Na koniec każda klasa mogła zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe z Panem Johnem oraz dostać autograf.

Serdecznie dziękujemy Panu Johnowi Núñezowi oraz jego dzieciom: Anice i Patrykowi za spotkanie, życzymy nieustającej weny twórczej i z niecierpliwością czekamy na serię ,,Munocucos” w naszej bibliotece szkolnej.

Do zobaczenia!

Honorata Walencka