2 kwietnia to szczególny dzień w kalendarzu – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego dnia jest ZWIĘKSZENIE WIEDZY na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej EMPATII i TOLERANCJI dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Chcąc pokazać swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem oraz ich rodzinami wiele budynków tego dnia zostaje podświetlonych na kolor niebieski i różowy, a w instytucjach użyteczności publicznej wprowadzone zostają tzw. ciche godziny. Pomimo tego, że w tym roku święto to przypadło w dzień wolny od zajęć lekcyjnych to pamiętaliśmy, aby okazać nasze wsparcie dla osób z autyzmem oraz ich rodzinami. 3 kwietnia przyszliśmy do szkoły ubrani w kolorach niebieskim i różowym, wspólnie wykonaliśmy piękne wielkie anielskie skrzydła w powyższych kolorach, poznaliśmy sławne osoby z autyzmem/Zespołem Aspergera oraz rozmawialiśmy o rzeczach ważnych i trudnych związanych z autyzmem. Zwiększanie wiedzy i otwartości na temat autyzmu jest ważne, gdyż diagnozowany jest on u 1 na 100 osób, zarówno u chłopców jak i u dziewcząt oraz może dotyczyć ludzi, z którymi dzielimy nasze życie, spotykamy ich na co dzień.

Dominika Olszewska