“Nic, co nosisz, nie jest ważniejsze niż twój uśmiech”. (Connie Stevens)

Piątek 6 października w naszej szkole był Dniem Uśmiechu. Tego dnia w szkole dominował kolor żółty, a na piersi uczniów widniały żółte radosne buźki zwalniające z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Na długich przerwach uczniowie tworzyli uśmiechnięte emotki, z które były częścią jednego wspólnego uśmiechniętego dzieła. Powstała też galeria uśmiechniętych postaci. Każdy uczeń mógł również otrzymać od pedagoga uśmiechniętą pieczątkę. Uczniowie także chętnie pozowali do uśmiechniętych zdjęć. Na drzwiach wszystkich sal lekcyjnych pojawiły się cytaty dotyczące uśmiech, a szkolna ściana została przyozdobiona informacjami na temat historii Międzynarodowego Dnia Uśmiechu, zabawnymi ciekawostkami o uśmiechu oraz szkolnymi żartami. Każdy mógł również wziąć sobie uśmiechnięty komplement. Podczas lekcji nie zabrakło także radosnych elementów. To był naprawdę uśmiechnięty dzień 😊

Dominika Olszewska