Dziś nadszedł dzień, na który długo czekaliśmy – uroczystość Święta Szkoły połączona z przekazaniem sztandaru.

Święto Szkoły, podczas którego przypominamy sobie sylwetkę generała Mariusza Zaruskiego, staje się już naszą tradycją. Tym razem zostało połączone z innym ważnym wydarzeniem. Zgromadziliśmy się wszyscy w sali widowiskowej, żeby uczestniczyć w tej ceremonii. W obecności gości – przyjaciół szkoły – i całej społeczności uczniowie przyjęli sztandar z rąk przedstawicieli Rady Rodziców, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Teraz sztandar będzie nieodłącznym elementem każdej szkolnej uroczystości, przypominając nam o wartościach, którymi się kierujemy i jednocząc nas wszystkich wokół wspólnych celów.

Po oficjalnej części mogliśmy obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas 7b i 6a. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia naszego patrona i mieliśmy okazję do refleksji nad tym, co było dla niego ważne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom sztandaru: Przyjaciołom Szkoły, Radzie Rodziców, FM Clinic oraz uczniom i opiekunom szkolnego wolontariatu, bez których ten zakup nie byłby możliwy.

Dziękujemy również UKS Sporting Zielonki za dofinansowanie zakupu werbli.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji uroczystości kierujemy do Domu Kultury Stare Babice.

Ewelina Róg