20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku dzień ten wypadał w niedziel, dlatego też w naszej szkole uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 21 listopada. Tego dnia w szkole obowiązywał kolor niebieski, na znak solidarności z dziećmi całego świata, których prawa nie są przestrzegane. Były tańce integrujące całą społeczność szkolną oraz słodkie cukierki z ważnym przesłaniem dla każdego dziecka. Klasy zgłębiały tematykę przysługujących dzieciom praw podczas spotkań z wychowawcami, szkolnymi psychologami oraz pedagogiem. Uczniom została również przybliżona postać Janusz Korczaka, przyjaciela dzieci i młodzieży. Zdobytą wiedze na jego temat mogli oni sprawdzić w specjalnie przygotowanej na tą okazję grze. Nie zabrakło też dekoracji tematycznych wykonanych przez uczniów i nauczycieli. Najmłodsi  wzięli udział w wspólnym malowaniu kredą na dziedzińcu przed szkołą, czym zwrócili uwagę dorosłych na ten szczególny dzień.

Życzymy wszystkim dzieciom na całym świecie, aby ich prawa były uznawane i respektowane.

Dominika Olszewska