11 kwietnia  2021 r. uczniowie klas 0- III  mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Śmieciaki ratują świat” w wykonaniu aktorów teatru objazdowego „Tak” z Radomia. Był to spektakl ekologiczny, poruszający temat aktualnej sytuacji naszej planety. Tytułowe Śmieciaki pokazywały dzieciom jak kiedyś wyglądał świat, dlaczego wszystko się zepsuło i wspólnie z  młodymi widzami zastanawiały  się co zrobić , żeby naprawić naszą planetę. Podczas przedstawienia dzieci nie tylko słuchały cennych i pouczających treści pokazujących nam jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego, w którym żyjemy, ale też doskonale bawiły się. Razem z aktorami śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej, uczyły się haseł o ochronie przyrody. Niektórzy uczniowie  wystąpili  na scenie uczestnicząc w konkursach przygotowanych przez aktorów. Dobry humor jaki podczas przedstawienia towarzyszył uczniom oraz ich roześmiane buzie świadczy o tym, że spektakl podobał się dzieciom. dziecka


Urszula Kałasz