Zabawa w teatr to wspaniały sposób na wyrażenie ekspresji artystycznej. Inspiruje do znalezienia unikalnych rozwiązań twórczych. To znakomita możliwość, aby wyrazić siebie, swoje emocje oraz odkrywać i ulepszać unikalne talenty. Pozwala na budowanie współpracy z rówieśnikami oraz pracę nad wspólnym celem.

Klasy trzecie na zajęciach plastycznych  poprzez pracę zespołową uczyły się kreatywności, umiejętności społecznych i  nadzorowania projektu od początku do końca. Teatr lalek z kartonowego pudełka, obejmował wiele elementów takich, jak scenariusz, scenografia, ruchome postacie, oświetlenie czy dźwięk, które są wymagane do opowiedzenia historii za pomocą przedstawienia. Na zakończenie projektu uczniowie z pełnym zaangażowaniem odgrywali sceny. Doskonale radzili sobie z wszelkimi problemami technicznymi. Improwizując rozwijali swoją pewność siebie.

Anna Krysztoforska