W dniach 28.02 – 4.03 obchodziliśmy w świetlicy Tydzień Pozytywnego Myślenia. W tym czasie rozmawialiśmy o tym co robić, aby pozytywne myśleć nawet w trudnych sytuacjach. Każde wydarzenie może mieć dobre strony i być początkiem zmiany w nas i wokół nas. Uczyliśmy się jak być wdzięcznym na co dzień i że warto pielęgnować dobre wspomnienia. Słuchaliśmy afirmacji połączonych z relaksacją, zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców.

W naszych głowach kłębi się wiele myśli, emocji i spraw. Zarówno przyjemnych jak i tych trudnych, które często utrudniają nam pozytywne spojrzenie na wiele rzeczy i odpowiednią reakcję. Robiliśmy „kociołek umysłu”, aby pomóc sobie uporządkować wszystko, co wiruje w naszym umyśle oraz który pomoże nam wyciszyć się w trudnych momentach.  Wirujący brokat, to nasze emocje, kłopoty i zmartwienia. Czasem trzeba umieć poczekać, aż wszystko w nas uspokoi się…

Joanna Barska