6.12.2021 r. reprezentanci naszej szkoły, a jednocześnie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sporting” Zielonki wystartowali w VI Ogólnopolskich Halowych Mistrzostwach Czwartków Lekkoatletycznych, które odbywały się w hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Do Mistrzostw zakwalifikowało się 6 naszych zawodników, ale z przyczyn zdrowotnych pojechaliśmy w trzy osoby. Nasi młodzi sportowcy świetnie zaprezentowali się na tle uczestników z całej Polski – wyłonionych z Czwartków Lekkoatletycznych m.in. z Marek, Łodzi, Gdańska, Krakowa, Międzyzdrojów, Bełchatowa, Bielska-Białej, Bydgoszczy, Nakła, Poznania czy Złotowa – miejsc, gdzie szkolenie lekkoatletyczne od lat stoi na wysokim poziomie sportowym.

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale jest miejscem szczególnym. To tu szlifują swoją formę do najważniejszych imprez nasi polscy sportowcy. Możliwość startowania na obiektach, z których na co dzień korzystają olimpijczycy, dawała tym większą motywację do przekraczania swoich sportowych barier.

W pięknym stylu brązowy medal Mistrzostw Polski Czwartków LA w biegu na 60 m zdobył Grześ Rzepniewski, za co należą się wielkie gratulacje! Grześ w swojej serii eliminacyjnej zajął drugie miejsce i z czwartym czasem awansował do biegu finałowego. Po kilku godzinach przerwy, skoncentrowany, zmotywowany i gotowy do rywalizacji, pokonał konkurenta z eliminacji i wbiegł na metę jako trzeci! Brawa za serce do walki!

Nie mniejsze sukcesy odnieśli Sebastian Nowak (V miejsce w skoku w dal) i Maja Jaworowska (15 miejsce w biegu na 60 m). Nasi sportowcy pokazali się z bardzo dobrej strony, podejmując wyzwanie i dając z siebie wszystko co w sporcie najpiękniejsze: charakter, motywację, radość z możliwości sportowej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom! Dalej solidnie trenujemy i już wiosną podejmiemy kolejne sportowe wyzwania.

mwi