Uczniowie klasy drugiej z zaangażowaniem wzięli udział w projekcie “Mali Ekonomiści” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci. W ramach projektu, młodzi uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki ekonomii, poznając rolę i znaczenie reklamy w świecie biznesu. Analizowali różne aspekty reklam, ucząc się, jak przyciągają one uwagę konsumentów i jak wpływają na decyzje zakupowe. Dodatkowo, uczniowie odkrywali historię pieniądza i jego ewolucję od wymiany barterowej po współczesne środki płatnicze. Zajęcia te nie tylko rozbudziły ich ciekawość, ale także wyposażyły w podstawową wiedzę o gospodarce, która z pewnością przyda im się w przyszłości. To praktyczne podejście do nauki ekonomii pozwoliło uczniom zrozumieć, że pieniądze i reklama są ważnymi elementami naszego codziennego życia.

Aleksandra Harabin