W ostatnich dniach przed końcem roku klasa 1d uczestniczyła w warsztatach „Jak powstaje książka” prowadzonych w Wydawnictwie Dwie Siostry w Warszawie.

Warsztaty odbyły się w przylegającej do wydawnictwa księgarni. Jest to piękne, kolorowe miejsce z mnóstwem ciekawych książek dla dzieci w każdym wieku. W ramach warsztatów uczniowie zaprojektowali okładkę do swojej wymyślonej lub ulubionej opowieści czy też bajki. Pani prowadząca zajęcia pomogła dzieciom w doborze odpowiedniej książki do ich zainteresowań. Uczniowie otrzymali w prezencie zakładki do książek, piękną mapę do pokolorowania, folder z książkami oraz mnóstwo motywacji do zagłębienia się w świat książek.

Na wycieczkę wybraliśmy się komunikacją miejską – autobusem i metrem. To kolejna przygoda dla pierwszaków.  Spacerem poszliśmy także na spotkanie z Warszawską Syrenką tuż nad brzegiem Wisły. Ostatnim punktem naszej wycieczki był lodowy poczęstunek.