Uczniowie klasy 2b zainspirowani tygodniem nauki wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Dzięki różnorodnym przestrzeniom edukacyjnym dzieci miały możliwość obserwacji, doświadczania oraz zadawania pytań. Rozwijały ciekawość poznawania świata i zdobywały nowe umiejętności dzięki swobodnemu konstruowaniu i eksperymentowaniu. Z okazji 550 urodzin polskiego astronoma uczniowie wzięli udział w pokazie “Rewolucja Kopernika”.  Mieli możliwość spojrzeć okiem detektywa na obraz „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem” Jana Matejki i z bliska przyjrzeć się Układowi Słonecznemu, aby zastanowić się, jakie tajemnice przed nami skrywa i co jeszcze pozostało do odkrycia współczesnym „Kopernikom”.  Oto kilka pamiątkowych zdjęć z naszej naukowej wyprawy.

Katarzyna Kużel