„W dniu 6.10 zerówki z naszej szkoły pojechały po raz pierwszy w tym roku szkolnym na wycieczkę całodniową. Wspólnie bawiliśmy się w nowej siedzibie Domu Pracy Twórczej „GRANICA”. Mieści się ona w Józefowie, oddalonym o 40 km od naszej szkoły, w pięknej malowniczej, jesiennej scenerii, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Już po przyjeździe urzekło nas podwórko, gdzie podziwialiśmy bogatą galerię rzeźb z wikliny. Dwie klasy zostały podzielone przypadkowo na trzy drużyny i na przemiennie uczestniczyliśmy w różnych warsztatach.

A działo się….

Ozdabialiśmy torby stemplując jesienne liście, szukaliśmy glinianych krasnali oraz rozwiązywaliśmy ukryte w nich zagadki. Odbyliśmy krótki spacer po lesie, gdzie utrwaliliśmy nazwy drzew oraz zwierząt mieszkających w lesie i odwiedziliśmy się, że las posiada warstwy. Ostatnią atrakcją było spotkanie z muzyką i z ciekawymi instrumentami.

Już nabraliśmy ochotę na następną wyprawę :-).

w imieniu zespołu zerówek

Edyta Zając