Uczniowie klasy 2B przenieśli się w daleką galaktykę, aby w ramach realizacji tematu KOSMOS zgłębić tajemnice układu słonecznego. Dzieci rozwijały wyobraźnię oraz ciekawość świata poprzez samodzielnie zdobywanie informacji i ciekawostek o planetach, tworzenie prac plastycznych, aby następnie móc wspólnie wykonywać w grupach przepiękne plakaty. Dzięki pracy zespołowej uczniowie doskonalili umiejętności twórczego rozwiązywania problemów oraz pogłębiali abstrakcyjne myślenie. Dzieci wykazały się zaangażowaniem i ogromną kreatywnością. Przedstawiały swoje prace oraz przekazywały zdobyte informacje z ogromną pasją. Aktywizujące metody nauczania dają uczniom przestrzeń na przeżywanie oraz uczenie się poprzez działanie. Efektem tej współpracy były wspaniałe prace oraz dobra zabawa.

Katarzyna Kużel