Chętni uczniowie klas IV – VIII własnoręcznie opracowali i wykonali książki tematyczne w języku angielskim w formie lapbooków. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolana. Jest to książka tematyczna w formie tekturowej teczki (jednej lub kilku, sklejonych), która otwiera się w różne strony, odsłaniając mobilne, interaktywne elementy-książeczki, obrazki, kieszenie, koperty, harmonijki, itp. z różnymi informacjami na dany temat.

W lapbookach wykonanych przez uczniów znajdziemy słówka i zwroty związane z nadchodzącym świętem – Wielkanocą. Autorzy lapbooków oprócz zdobycia i przekazania wiedzy na temat Wielkanocy wykazali się również wielką kreatywnością, organizacją pracy, logicznym myśleniem oraz umiejętnością łączenia faktów. Prace świetnie obrazują symbole i słownictwo związane z Wielkanocą.

Koordynatorzy projektu:
Katarzyna Dobrzyńska
Aleksandra Żaczkiewicz
Oksana Miroshnyk