Dnia 31 maja 2022 w Warszawie odbył się mazowiecki konkurs „Smak ekologicznej żywności”. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klasy 4C Magda i Stanisław oraz Michał z klasy 7C.  Uczestnicy konkursu poddawali próbie swoją wiedzę w teście przygotowanym przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sprawdzano wiedzę z zakresu  ekologii, poszanowania żywności – zero waste czy pojęć takich jak permakultura. Podczas spotkania odbył się wykład dotyczący rolnictwa prowadzony przez członków Koła Naukowego  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W przygotowanym dla ochotników quizie Staś zajął III miejsce. Wszyscy goście mieli okazję degustować tradycyjne mazowieckie potrawy. Zwycięscy oraz  uczestnicy konkursu otrzymywali cenne nagrody.

Anna Krysztoforska

Monika Robert