Dnia 31 maja 2022 w Warszawie odbył się mazowiecki konkurs „Smak ekologicznej żywności”. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klasy 4C Magda i Stanisław oraz Michał z klasy 7C.  Uczestnicy konkursu poddawali próbie swoją wiedzę w teście przygotowanym przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sprawdzano wiedzę z zakresu  ekologii, poszanowania żywności – zero waste czy pojęć takich jak permakultura. Podczas spotkania odbył się wykład dotyczący rolnictwa prowadzony przez członków Koła Naukowego  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W przygotowanym dla ochotników quizie Staś zajął III miejsce. Wszyscy goście mieli okazję degustować tradycyjne mazowieckie potrawy. Zwycięscy oraz  uczestnicy konkursu otrzymywali cenne nagrody.

Anna Krysztoforska

Monika Robert

Zmiana czcionki
Wysoki kontrast