Uczniowie klasy 2b mieli okazję zgłębić treść powieści „Siedmiu Wspaniałych” podczas wizyty w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. To fascynująca opowieść, która pokazuje moc przyjaźni i wspierani się w sytuacjach trudnych. Spotkanie było okazją do dyskusji na temat treści książki, jej przesłania oraz inspiracji, jakie może dostarczyć młodym czytelnikom. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać z zasobów bibliotecznych, jak wypożyczać książki oraz jakie zasady obowiązują w bibliotece. Nasza wizyta obejmowała także poznanie różnych działów biblioteki, gdzie znajdują się różnorodne książki, czasopisma i inne materiały dla dzieci. To było wspaniałe  spotkanie, bowiem książki to skarbnica wiedzy i inspiracji, a biblioteka jest miejscem, gdzie można je odkrywać.

Aleksandra Harabin